معرفی شرکت :

 

شرکت مهر مینا الکترونیک در سال 1391، با هدف تولید لوازم الکترونیکی با نام تجاری DENEY  فعالیت خودرا در داخل کشور اغاز نمود.

DENAY در واقع برند شناخته شده ای در بازار دستگاه های صوتی، تصویری و لوازم خانگی است که  سابقه آن به سال ها پیش باز میگردد هرجند تا قبل از سال 1391 ،فعالیت شرکت ،تحت این نام تجاری محدود به عرصه بازرگانی بوده است.

کارخانه شماره یک

کارخانه شماره یک شرکت مهر مینا الکترونیک در شهرک صنعتی اشتهارد –که یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب میشود قرار داردو این کارخانه در 105 کیلومتری شهر تهران و در زمینی به وسعت 2400 متر مربع بنا گردیده است و دارای 2 سوله، 2سالن کارگاهی و یک ساختمان اداری میباشد.

این واحد تولیدی با بهری گیری از دستگاه های مدرن صنعتی و منابع انسانی متخصص و جوان خود در بخش های تولیدی و ستادی ،در مجموع با اشتغال زایی مستقیم برای بیش از 150 نفر، چشم انداز روشن و پر فروغی را پیش روی خود میبیند.

 

اهداف کلان

سیاست راهبردی شرکت مهرمینا الکترونیک،استفاده از فناوری روز دنیا در بالاترین سطح ممکن کحصولاتی با بهترین کیفیت است.

شرکت با توجه به این سیاست، اهداف زیر را در افق کلان خود مد نظر قرار داده است:

 • کسب مقام برتر در تولید دستگاه های Set top box  و برد های الکترونیکی در خاورمیانه
 • تلاش برای کسب مقام برتر در زمینه lighting
 • ورود به عرصه تولید لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی در بازار های داخلی و خارجی

 

افق پنج ساله

شرکت مهرمینا الکترونیک با برنامه ریزی دقیق و عزمی راسخ، اهداف سه گانه زیر را در افق پنج ساله خود در نظر گرفته است.

 • دستیابی به سهم 7 الی 10 درصدی lighting  و دستگاه های صوتی و تصویری
 • دستیابی به رتبه برتر و سهم قابل توجهی از بازار گیرنده های دیجیتال set top box
 • تلاش برای اتوماسیون کامل خطوط تولید و سرمایه گذاری به جهت تجهیزات مورد نیاز

 

اهم فعالیتها

 1. تولید دستگاه های set top box ،با برند DENAY  از مهم ترین فعالیت های تولیدی شرکت بوده که طی مدت کوتاهی سهم عمده ای از بازار این محصول را از آن خود نمود است.
 2. تولید تلویزیون های 22، 24 و 32 اینچ DENAY  از دیگر فعالیت های شرکت می باشد.
 3. خط کامل تولید لامپ های فوق کم مصرف HED با نام تجاری DENAY که شامل محصولات زیر میشود.
 • Bulb lights
 • Condle lights
 • Spot lights

 

تولید

بخش تولید،با بهره گیری از دستگاه های مدرن تولیدی و نیروی انسانی متخصص، شامل قسمت های زیر می باشد:

 • سالن metal stamping
 • سالن تزریق پلاستیک
 • واحد چاپ
 • سالن wet blast
 • سالن SMT
 • سالن DIP
 • سالن مونتاژ

 

سالن تزریق پلاستیک

این بخش با مساحت 130 متر مربع دارای 6 دستگاه تزریق پلاستیک می باشد. سه دستگاه 200 تن دو دستگاه 160 تن و یک دستگاه 90 تن در این سالن در حال فعالیت می باشند.

کلیه دستگاه های تزریق از نوع Servo motor  با plc  های قوی بوده که علاوه بر کیفیت بالای قطعه تولیدی و صرفه جویی در مصرف برق ، کمترین میزان آلودگی زیست محیطی را به همراه دارند.

ضمنا هر دستگاه تزریق، محهز به چیلر و گرمکن مجزای روغن می باشد.

شایان ذکر است که کنترل میزان بار و بسته شدن تمامی اتصالات توسط آچار torqometer ، موجب ارتقا کیفیت محصولات و همچنین بالا بردن طول عمر قطعات مختلف دستگاه تزریق میشود.

 

سالن metal stamping

این سالن در فضایی بالغ بر 120 متر مربع توسط 4 دستگاه پرس ضربه ای 100 تن c شکل تجهیز گردیده و پرسکاری قطعات فلزی محصولات شرکت را به انجام میرساند.

در این سالن به منظور حفظ سلامت اپراتئر ها و عوامل انسانی از بالاترین سطوح ایمنی مانند نصب پرده نوری رئی دستگاه ها استفاده شده است.

 

سالن wet blast

قطعاتی فلزی ای که در سالن metal stamping تولید میشوند، توسط دستگاه wet blast  مورد پرداخت قرار میگیرند.

این سالن با طی عملیاتی ویژه با بهره گیری از ساینده های مخصوص به منظور پوشش سطوح،زیبایی قطعات فلزی را به همراه می آورد.

 

واحد پاپ

توجه به زیبایی قطعات تولیدی یکی از پارامتر های مهم در مقوله کیفیت است به همین منظور و برای چاپ علایم و نماد های مورد نظر بر روی قطعات مختلف دستگاه های تولید شده ئاحد چاپ کارخانه به سیستم های مورد نیاز مجهز شده است.

دو دستگاه چاپ (تامپو) چهار رنگ و تک رنگ و یک دستگاه چاپ (سیلک) تک رنگ، با قابلیت چاپ بر روی سطوح مختلف از مواد متفاوت فرآیند چاپ بر روی قطعات مختلف دستگاه ها را انجام میدهند.

در این واحد با بهره گیری ار دستگاه های اتوماتیک به همراه نوار نقاله و تونل خشک کن و همچنین استفاده از بهترین مواد اولیه به بالاترین کیفیت چاپ دست یافته ایم.

 

سالن SMT

سالن مونتاژSMT ، با مساحت 300 متر مربع با کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک ، دارای بخش های واحد مهندسی ،انبارک،انبار قطعات SMT، قسمت تعمیرات و قسمت نگهداری Mogazine  ها میباشد.

این سالن مجهز به برق سه فاز ،تک فاز و فشار باد 8 بار با کیفیت بسیار مطلوب (بدون وجود روغن و آب در سیستم هوا) بوده و سیستم ups وتهویه مطبوع برای آن لحاظ شده است.

این بخش میتواند علاوه بر رفع نیاز های شرکت به صنایعی که در آن از برد های الکترونیکی استغاده میشود. خدمت رسانی نماید.

در سالن SMT  برای چاپ لایه خمیر قلع بر روی بردهای مدار چاپی از دستگاه DEK Horizono3ix ساخت کشور انگلستان با سینی قابل تنظیم   استفاده شده است که قابلیت تنظیم برای ابعاد مختلف stenvil را دارا می باشد.

پس از انجام مرحله چاپ خمیر قلع، برای قراردادن قطعات الکترونیکی smt بر روی برد از دستگاه های Yamaha ys12 با ظرفیت قراردادن 36000 قطعه در ساعت و دو دستگاه Yamaha ys 24 با توانایی قراردادن 144000 قطعه در ساعت استفاده میشود.

پس از قرارگرفتن قطعات الکترونیکی SMD  بر روی برد ها از دستگاه TRI TR7500Slll Automated Optical Inspection که دارای یا دوربین از بالا و 4دوربین در زوایا و سنسور لیزری سه بعدی میباشد. استفاده میشود که این مهم باعث ازایش قابل توجه کیفیت محصول نهایی در خروجی این خط میگردد.

 

سالن DIP

سالن مونتاژ DIP با مساحت 180متر مربع و با کفپوش اپوکسی، شامل بخش های واحد مهندسی، انبارک، واحد تعمیرات و محل نگهداری Mogazine ها می باشد.

در سالن DIP  برای انجام مرحله شناور سازی بردها در حوضچه قلع و حرارت دادن قطعات DIP به جهت نثبیت قطعات بر روی بردهای الکترونیکی از دستگاه VItronic soltec delta 3 wave sol dering machine با قابلیت پذیرش برد تا عرض 475 میلی متر استفاده میشود.

برای کنترل دمای oven و دستگاه wavw solding  و همچنین ترسیم نمودار حرارتی و گزارش گیری از دستگاه های dip tester و micro profile استفاده میشود.

 

سالن مونتاژ

قطعاتی که در واحد های قبلی تولید شده اند به سالن مونتاژ منتقل شده تا آخرین مرحله فرآیند تولید انجام گردد.

سالن مونتاژ کارخانه با مساحتی بالغ بر 340 متر مربع قابلیت مونتاژ set top box ، محصولات گروه lighting و تلویزیون را دارا می باشد.

همچنین در این قایست ایستگاهی نیز برای انجام تعمیرات جزئی  بردها در نظر گرفته شده است.

این سالن قابلیت تغییر خط تولید برای مونتاژ محصولی دیگر را در کمتر از یک ساعت دارا می باشد.

 

کنترل کیفی (QC)

تولیدات سالن مونتاژ پیش از ورود به مرحله بسته بندی توسط یک خط فرعی مورد ارزیابی نهایی قرار میگیرند.

در این قسمت بسته به نوع محصول تولیدات نهایی مورد پایش نرم افزاری و سخت افزاری قرار میگیرند تا از دریافت بی عیب محصول توسط مشتریان شرکت اطمینان حاصل شود.

از آنجا که تولید محصول با بهترین کیفیت یکی از اهداف مهم شرکت محسوب میشود لذا این قسمت توجه اکیدی را به خود جلب میکند.

 

بسته بندی

محصولات تولید شده، پس از کنترل و تایید واحد کنترل کیفی در بسته بندی های زیبا و مناسب قرار گرفته و به انبار منتقل میشوند تا روانه بازار مصرف گردند.

 

انبار

انبار کارخانه مهرمینا الکترنیک با فضایی به مساحت 555 متر مربع در یک طبقه همکف و یک نیم طبقه شامل انبار های مواد نیم ساخته از خطوط مختلف، انبار مواد اولیه، رنگ و قطعات، لوازم بسته بندی کالاها و محصولات نهایی میباشد.

این انبار مجهز به سیستم اطفا حریق و دوربین های مدار بسته میباشد؛ همچنین با توجه به ضرورت حفظ محیط زیست و سلامت فضای کارگاهی به جهت جابجایی کالاها در محوطه انبار از دستگاه استاکر برقی(به جای انواع بنزینی آن) استفاده میشود.

 

مدیریت داخلی

مدیریت داخلی علاوه بر مسئولیت نظارت بر فعالیت های کلیه خطوط تولیدی،سرپرستی بخش حراست، خدمات، نیروهای اداری،امور رفاهی و خرید داخلی مجموعه را نیز به عهده دارد.

نظارت بر فعالیت های عمرانی فنی و ساختاری مجموعه از اهم مسئولیت های این بخش است.

 

بازاریابی و فروش

شرکت مهرمینا الکترونیک با بهره گیری از یک کارگروه پویای فروش که متشکل از مسئول فروش منشی فروش و ویزیتورها میباشد. محصولاتش را از طریق فروشندگان مجرب طرف قرارداد در شهر های مختلف ایران عرضه میکند و همچنین بخشی از محصولات شرکت نیز به کشور عراق صادر میشود.

تحویل کالاهای استان تهران با استفاده از خودروهای نیمه سنگین و سبک انجام شده و جهت ارسال محصولات به شهرستان ها،از شرکت های حمل و نقل داخلی مجرب با پوشش کامل بیمه ای استفاده می شود.

 

آزمایشگاه تحقیقات

در این بخش محصولات شرکت، از ماها پیش از شروع فرآیند تولید مورد بررسی فنی قرار میگیرند.

این بخش مسئولیت تحقیقات علمی و فنی محصولات را در حوزه نظری و علمی در مرحله پیش تولید عهده دار بوده و سعی در طراحی و بهینه سازی نرم افزاری و سخت افزاری محصولات دارد.

 

خدمات پس از فروش

تمام محصولات DRNEY دارای حداقل یک سال گارانتی قطعات و پنج یال خدمات پشتیبانی قطعات می باشند.

شرکت مهرمینا الکترونیک دارای 141 نمایندگی خدمات پس از فروش برای محصولات خود در سراسر ایران میباشد.

همچنین در محا دفتر تهران،شرکا(دنا سرویس) با بهره گیری از پرسنلی مجرب در بخش های مختلف زیر خدمات شایسته ای را به مشتریان خود ارئه میدهد:

 • کارشناس فنی
 • کارشناسان کنترل کیفیت (QC)
 • کارشناسان امور اداری