یک از مهمترین فعالیت های صنعتی طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستیک است. با افزایش تکنولوژی در  نرم افزار و کامپیوتر ، صنعت طراحی رونق چشمگیری یافت. و این قسمت صنعت به عنوان تکنولوژی های صنعت گرا شناخته می شود. پروسه طراحی محصولات قابل تولید به روش تزریق پلاستیک حاصل یک طراحی صنعتی است. مرحله طراحی قالب تزریق پلاستیک حساس ترین مرحله از ساخت قالب پلاستیک است. به دلیل اینکه نخستین تفکر مشتریان به مرحله تصویر می رسد. در این واحد نخست ایده مشتری به صورت تهیه یک فایل ابر نقاط قطعه مشخص می شود. واحد تزریق پلاستیک از مهمترین و به روز ترین واحدها در فن آور پلاستیک می باشد.

مراحل طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک مرحله به مرحله

در این بخش طبق قرارداد ایجاد شده با مشتری کلیه موارد مربوط به قطعه مورد قرار داد از قبیل نقشه ، مدارک فنی مربوطه به مواد اولیه ، محل قرارگیری ، نوع و شرایط کارکرد قطعه ، تست ها و موارد کنترل کیفی قطعه و سایر موارد به صورت نوشته شده از مشتری دریافت می گردد. و سپس مشتری و کارخانه در مورد تمام موارد نوشته شده به توافق خواهند رسید. و هیچ گونه شبه ای در این زمینه باقی نخواهد ماند. سپس بقیه موارد زیر به ترتیب انجام می شود.

- تهیه فایل ابر (برای اطمینان از دقیق شدن اندازه ها )

- طراحی قطعه با نرم افزار

- طراحی قالب قطعه و همچنین مکانیزم های مناسب

- تحلیل فرآیند تولید قطعه با نرم افزار

- تهیه جنس های مورد نیاز قالب

- ساخت قسمت های مختلف قالب با cnc

- مراحل تکمیلی ساخت قالب د کارگاه

- آبکاری و سخت کاری های نهایی قالب

اهمیت قالب در صنعت تزریق پلاستیک

قالب یکی از عوامل اصلی در دستگاه تزریق پلاستیک در ساخت قالب تزریق پلاستیک می باشد. که با استفاده از انواع گوناگون آن و نصب بر روی دستگاه های تزریق پلاستیک مناسب. می توان انواع مختلف قطعات پلاستیکی را تولید نمود . قالب هایی که از کیفیت ساخت بالاتری برخوردارند. در بهره برداری دراز مدت از دوام بیشتری برخوردارند. قالب ها ابتدا باید در واحد طراحی ، بر اساس محصول نهایی طراحی گردند. طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستیک از جمله فعالیت های صنعتی می باشد. تاریخچه طراحی های صنعتی به انقلاب صنعتی در اروپا بر می گردد . امروزه با پیشرفت علم، نرم افزارهایی برای تولید قالب تزریق پلاستیک، وارد بازار شده است که طراحی قالب را دقیق تر و سریع تر انجام می دهد.    

از یک دستگاه تزریق خوب زمانی می توان حداکثر کارایی و کیفیت  را انتظار داشت که یک قالب مناسب برای آن انتخاب شود. استفاده از فولاد با کیفیت در ساخت قالب از برجسته ترین نکات می شود. چرا که می بایست این پتانسیل را داشته باشد که در برابر مواد با فشار و حرارت بالا حداکثر مقاومت و دوام را برای سالیان طولانی داشته باشد.

هزینه های طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک

قیمت و هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک به دو بخش هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک و هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک بر می گردد . هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک به دو نوع طرح اولیه و نرم افزار های طراحی قالب تزریق پلاستیک بر می گردند. اما در مجموع هزینه تولید قالب تزریق پلاستیک به عنصر هایی همچون موارد زیر مربوط می شود:

1 - ابعاد قطعه ( طول ، عرض و ارتفاع)

2 - رزوه داخلی و خارجی

3 - کیفیت سطوح مختلف

4 - تعداد کویتی

5 - تیراژ قطعه تولیدی

6 - جنس قطعه (ABC-PP-PA-PE-PBT)

7 - مشخصات دستگاه تزریق (در صورت تولید توسط خود مشتری)

بارزترین این پارامترها به ابعاد قطعه و پیچیدگی های موجود در قطعه بستگی دارد و مابقی این پارامتر ها وابسته به این دو مشخصه کلی هستند.

دستگاه ساخت قالب تزریق پلاستیک :

قطعات پلاستیکی یکی از پر کاربرد ترین و رایج ترین قطعات مصرفی در جهان هستند ، این قطعات در داخل دستگاه قالب تزریق پلاستیک تولید می شوند. این دستگاه شامل دو قسمت تزریق و قالب گیر می شود. بخش تزریق خود شامل اجزای مارپیچ ، نازل سیلندر قیف ، قیف مواد ، گرم کن ، حرارت سنج و ترموکوپل بوده و قسمت قالب گیری محفظه بزرگی است که قالب و اجزایش روی آن نصب می شوند که شامل دو قسمت است یکی ثابت و دیگری متحرک . در قسمت تزریق مواد ترمو پلاست ذوب می شوند و با یکدیگر مخلوط می گردند و در نهایت داخل قیفی قرار گرفته و کم کم داخل سیلندر تزریق می گردند . از ویژگی های که ترموپلاست داخل دستگاه تزریق پلاستیک دارند این است که شکل قالب را به خود گرفته و سپس سرد می شوند.

 

طراحی و ساخت قالب پلاستیک

در قالب سازی صنعتی زمانی که از مواد پلاستیکی برای ساخت قالب استفاده شود، به آن قالب سازی پلاستیک گفته می شود. ماشین قالب گری تزریقی ساخت قالب را در قالب سازی پلاستیک انجام می دهد. که با قالب تزریق پلاستیک شناخته می شود از جمله فعالیت های صنعتی . طراحی و ساخت قالب پلاستیک می باشد که اقدام به آن نیازمند یک بررسی اصولی و سیستماتیک می باشد که به وسیله آن بتوان در حداقل زمان ممکن با صرف یک هزینه معقول اقدام به طراحی و ساخت قالب هایی نمود که از پلاستیک ساخته می شوند. از قالب سازی پلاستیک برای ساخت محصولات مختلف مانند :قرقره سیم، بسته بندی ، درب بطری ، داشبورد خودرو ، ظروف نگهداری ، قطعات میکانیکی ، از جمله چرخ دنده ها و بسیاری از محصولات پلاستیکی دیگر استفاده می شود . قالب سازی پلاستیکی یکی از پر کاربرد ترین روش های قالب سازی صنعتی در شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک می باشد . که با استفاده از آخرین متد روز دنیا اقدام به طراحی و ساخت قالب پلاستیکی می نماید.

قالب تزریق پلاستیک چیست و چه کاربردی دارد ؟

ساخت قالب های پلاستیک به روش های مختلفی انجام می شود. یکی از پر کاربرد ترین این روش ها قالب تزریق پلاستیک است . قالب گیری تزریقی ، یک روش برای تولید قطعات با مواد پلاستیک رزین های ترموست و ترموپلاستیک است که با استفاده از ماشین قالب گیری تزریق انجام می شود. شکل نهایی تولید شده توسط چیزی به نام قالب کنترل می شود. قالب به عبارتی تصویر برگردان از آن چیزی که می خواهیم است کمی شبیه است به قالب های ژله .

دستگاه تزریق قالب پلاستیک دارای دو قسمت است.

1 - بخش تزریق ، که در آن پلاستیک ذوب شده و به سمت قالب حرکت داده می شود.

2 - بخش نگهدارنده که قالب را فشار می دهد. بخش نگهدارنده در حین تزریق در موقعیت بسته است. و پس از تزریق و سرد شدن مواد باز شده و قطعه قالب گیری شده را  بیرون از دستگاه خارج می کنند.

قالب سازی تزریقی رایج ترین روش ساخت اجسام پلاستیک است.

مزایای قالب تزریق پلاستیک

1 - تولید آسان طرح هایی با هندسه پیچیده و ریزه کاری به علت وجود فشار بالا

2 - زمان متناوب نسبتاً کوتاه که در نتیجه می توان تعداد قطعات بیشتری را تنها از یک قالب ساخته شده در واحد زمان تولید نمود.

3 - تولید انبوه در حجم بسیار بالا چنیدن میلیون در سال

4 - نیروی کار نسبتا کم هزینه

5 - قالب گیری تزریقی معمولا خودکار می باشد.

6 - ماشین های زیادی می تواند تنها توسط یک اپراتور کار کند.

7 - قابلیت کار بر روی طیف گسترده ای از مواد

8 - تلفات و دور ریز کم

9 - تصویر میله ها و سیستم فشار دهنده قالب چند قسمتی

معایب قالب تزریق پلاستیک

هزینه قالب بالاست و برای تیراژها تعداد پایین توصیه نمی شود. معمولا از 1000 قطعه پایین تر تعداد کم است و به صرفه نیست تعداد مناسب برای تزریق پلاستیک بالای 10000 قطعه در سال است.

  پلیمر های مناسب برای قالب تزریق پلاستیک

اغلب پلیمر ها ، از جمله کلیه ترمو پلاستیک ها ، برخی ترموست ها و نیز تعدادی الستومرها ، می توانند در قالب گیری تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار گیرند. در حقیقت ده ها هزار ماده مختلف برای این منظور وجود داشته و هر ساله بر تعداد آن ها افزوده می شود. مواد، همچنین می توانند با آلیاژ و یا ترکیبات از پیش ساخته شده مخلوط گردند. این قابلیت طراحان را قادر می سازد ، در طراحی قالب های پلاستیک که با ترکیب مواد به خصوصیات دقیق محصول مورد نظر نهایی دست یابند. مواد مصرفی بسته به استحکام و کاربرد مورد نظر انتخاب می شوند و لذا می بایست خواص ذاتی آن ها جهت حرکت به سمت هدف ، مورد ارزیابی قرار گیرند. پلیمرهای مرسوم مانند اپوکسی و فنولیک دو نمونه از ترموست ها و نایلون ، پلی استر و پلی اتیلن نمونه هایی از ترموپلاستیک ها محسوب می گردند. که بهترین پلیمر برای قالب تزریق پلاستیک در قالب سازی صنعتی باشند.