اسپیکر دیجی دار و نسل جدید دنای: تلفیقی از خلاقیت، صدا و رقص نور

اسپیکر دیجی دار، تلفیقی از موسیقی و نور

اسپیکر دیجی دار

اسپیکر دیجی دار

این روزها، زندگی ما آدمها، تشنه‌ی رنگ و نور و زیبایی است. کار و فعالیتهای روزانه چشم و گوش را خسته می‌کنند و مشغله، فرصتی برای رفتن به آغوش طبیعت باقی نمی‌گذارد. پس وقتی به خانه برمی‌گردیم، هیچ چیز به جز یک موسیقی آرامش بخش نمی‌تواند، آرامش و حس و حال خوب را به انسان برگرداند. برای گوش دادن به موسیقی، چه چیز بهتر از یک اسپیکر خانگی خوب؟ با ما همراه باشید.

اسپیکر دیجی دار چیست؟

DJ ترکیب حروف اول دو واژه‌ی Disc و Jockey است. Disc Jockey به کسی می‌گویند که با مجموعه‌ای از تجهیزات و با استفاده از افکتهای مختلف، موسیقی پخش می‌کند. این کار هنر و تبحر بالایی می‌خواهد. از زمانی که DJها شناخته شدند، طرفداران آنها هم زیاد شد و حضورشان در مراسم گوناگون رواج پیدا کرد.

برخی از مدلهای جدید اسپیکر، پنلی دارند که کار DJ را انجام می‌دهد. با این اسپیکرها و پنل آنها، اسپیکر خانگی از شکل یک اسپیکر ساده به یک DJ حرفه‌ای تبدیل می‌شوند.

اسپیکر دیجی دار دنای

معمولا پنل اسپیکرهای دیجی دار، قابلیتهای زیر را دارا هستند:

  • اکولایزر دارند. با این قابلیت، می‌توان تُنهای مختلف موسیقی را کم و زیاد کرد. انگار آهنگ با تنظیمات جدیدی پخش شود.
  • معمولا به صورت پیشفرض انواع موسیقیها و ریتمها را در خود دارد که می‌توان با آنها موسیقی را به شکل دلخواه تغییر داد و تنظیم کرد.
  • در بعضی مدلها، پورت اتصال گیتار الکتریک دارد و می‌توان به آن گیتار وصل کرد. با نواختن ساز، صدای آن از اسپیکر پخش می‌شود و می‌توانید تغییرات مختلف روی آن اعمال کنید.
  • علاوه بر کنترل از راه دور، می‌توانید هر آهنگ قبل و بعدی را انتخاب کنید یا روی تکرار قرار دهید.
  • با یک دکمه می‌توانید صدای میکروفون را تغییر دهید. مثلا صدای پخش شده شبیه صدای بچه، زن یا پیرمرد شود.
  • با دکمه‌ای مخصوص، آهنگ را روی تنظیمات پیشفرض انواع سبکهای موسیقی، تنظیم و پخش کنید.

به طور کلی، می‌توان گفت که اسپیکر دیجی دار، امکان انتخاب و تنظیم موسیقی طبق سلیقه‌ی شخص را فراهم می‌کند.

اسپیکر رقص نوردار چه کاربردی دارد؟

از آنجایی که بشر همیشه به تنوع و اضافه کردن امکانات بهتر علاقه داشته است، آرام آرام از اینکه از اسپیکر فقط موسیقی پخش شود، خسته شد. انگار این کارکرد کافی نبود؛ به همین دلیل، یکی دیگر از قابلیتهایی که به اسپیکرهای خانگی اضافه شد، رقص نور است.

معمولا رقص نورها RGB هستند. RGB مخفف حروف اول Red=قرمز، Green=سبز و Blue=آبی است. در صنعت روشنایی، محصولاتی که قابلیت تغییر رنگ دارند RGB یا فول‌کالر نام دارند. با ترکیب این سه رنگ، 16 میلیون رنگ تولید می‌شود. این رنگها در اکثر اسپیکرهای رقص نوردار، با تعدادی لامپ LED و الگوهای گوناگون نوری دیده می‌شوند.

اسپیکر رقص نوردار

اسپیکر رقص نوردار خانگی

رقص نور اسپیکرهای رقص نوردار، معمولا دو الگو دارد. یک رینگی (رینگ به معنای حلقه) و دیگر تابشی. در الگوی رقص نور رینگی، لامپها، نور را به صورت حلقه‌های رنگی چرخان منتشر می‌کنند. به همین دلیل نام این الگو رینگی شده است. در الگوی تابشی، نور شبیه چشمک زدنهای متوالی، از لامپ منتشر می‌شود.

اگرچه از اضافه شدن رقص نور به اسپیکر خانگی، مدت زیادی نمی‌گذرد، اما در همین مدت، اسپیکر رقص‌نور دار حسابی جای خود را در بازار محصولات صوتی و تصویری و خانه‌ها باز کرده‌ است. تلفیق دستگاه پخش موسیقی و صدا با رقص نورهای رنگی، جذاب و چشمگیر است، نه؟!

اسپیکر دیجی دار و نسل جدید دنای: تلفیقی از خلاقیت، صدا و رقص نور

در پاراگرافهای بالا، درباره‌ی اسپیکر دیجی دار و اسپیکر رقص نوردار صحبت کردیم. در مدلهایی که هم پنل دیجی دارند و هم رقص نور، صدای موسیقی، از هر نوع که باشد، با زیبایی نورهای مختلفی که از بخش رقص نور اسپیکر منتشر می‌شود، ترکیبی از نوازش گوش و چشم است. علاوه بر اینها، در اسپیکرهای جدیدتر، امکانی وجود دارد که با آن، می‌توان الگوهای رقص نور را انتخاب کرد و طبق شکل دلخواه تنظیم نمود.

اسپیکرهای دیجی دار و رقص نوردار، برای مهمانیها و مجالس شادی، انتخاب فوق‌العاده‌ای هستند. به گونه‌ای که شما همزمان، هم دی‌جی دارید، هم از صدای قوی و باکیفیت موسیقی لذت می‌برید و هم در کنار آنها، از قابلیت رقص نور را که پیشتر، با تهیه‌ی جداگانه‌ی یک دستگاه به دست می‌آمد، لذت می‌برید.

اسپیکر رقص نور دار

اسپیکر دیجی دار و رقص نوردار دنای

از سال 1398 که شرکت مهرمینا الکترونیک وارد عرصه‌ی تولید اسپیکر شد، سنگ بنا را بر نیازسنجی و رضایت مشتریان گذاشت. به این شکل که گام به گام همراه با فناوری روز، امکانات و قابلیتهای جدیدی را به مدلهای اسپیکر خانگی اضافه کرد.

نسل جدید اسپیکرهای خانگی دنای، هم پنل دیجی دارند و هم رقص نور. این اسپیکرها، نه تنها با طراحی ظاهری و توانایی فنی بالا عرضه شده‌اند، بلکه پنل‌های پرکاربرد دیجی و لامپهای ال‌ای‌دی آنها، بر کارایی آنها افزوده و در کنار قیمت مناسب، مصداق بارز «آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری» هستند.

برای آشنایی بیشتر با این مدلها، به سایت دنای مراجعه نمایید.

Tags: , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست